Vali Yaşar Karadeniz, Eşi Zehra Karadeniz ile birlikte 8 Nisan Dünya Romanlar Gününde Şehzadeler Kaymakamlığı ve Şehzadeler Belediyesi organizasyonunda düzenlenen iftar programında Roman vatandaşlarımızla bir araya geldi. 

Programda, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara yaptıkları konuşmada Ramazan Ayı'nın öneminden bahsederek iftar programına katılan Roman vatandaşlarımıza teşekkür ettiler.

Vali Yaşar Karadeniz de yaptığı konuşmada, Ramazan'ın bereketinde her akşam toplumumuzun farklı kesimleriyle bir araya gelme imkanı bulduklarını, Ramazan’ın sosyal birlikteliğe ve sosyal gelişmeye önemli katkı sağladığını söyleyerek “Bu akşam Roman kardeşlerimizle birlikteyiz, onlar ülkemizin temel taşlarından birisidir. Ramazan’ın birleştirici yönünü öne çıkarmak açısından gerçekleştirilen bu organizasyonlar önemli” diye konuştu.

Vali Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, iftar programı sonrasında roman vatandaşlarla sohbet edip taleplerini dinledi.  İftar programı, semazen gösterisi yapılması ve ilahiler okunması ile sona erdi.