Konak Mimar Sinan Ortaokulu’nun ev sahipliğinde İzmir’e gelen 22 öğrenci ve 11 öğretmen, Erasmus+ projesi kapsamında Foça’yı ziyaret ettiler.İZMİR (İGFA) - ‘‘Art is Everywhere’’ (Sanat Her Yerde) adıyla 2019 yılında Türkiye, Çek Cumhuriyeti, İtalya, İspanya, Portekiz ve Bulgaristan okulları ortaklığında başlatılan bu proje kapsamında düzenlenen gezide, İzmir'e bağlı Foça’nın antik tarihinden ve Akdeniz’e yayılarak birçok medeniyetleri şekillendirmesinden çok etkilendiler.

Sarıgöl'de erkenci üzüm hasadına başlandı Sarıgöl'de erkenci üzüm hasadına başlandı

Foça Belediyesi Başkan Yardımcısı Göksel Acar tarafından karşılanan misafirler, karşılıklı hediyeler vererek memnuniyetlerini belirtti. Foça’nın mimari ve tarihi dokusunu rehber arkeologlar eşliğinde gezip, Siren Kayalıklarına uzanan bir tekne turu yaptılar.

Grup, Erasmus+ programı kapsamında Avrupa tarafından desteklenen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen bu projeye ait bir hareketliliğin bir parçası olarak İzmir şehir merkezi, Kemalpaşa ilçesi, Efes, Meryem Ana, Maket Köy ve Şirince Köyü ziyaretleri yaptı.