M2014 yılında hazırlanan ve hem eğitim hem de alt yapı konusundaki iki önemli sorunu çözmesi planlanan Ali Rıza Çevik Ortaokulu ve Yeraltı Otopark Projesi’nin bir türlü hayata geçirilmemesi başta okul velileri olmak üzere vatandaşların tepkisine neden oldu. Mağdur vatandaşlar, "Bu okul madem tekrar yapılamayacaktı, neden yıkıldı?" diye soruyor.

         9 AYDIR ÇİVİ ÇAKILMADI

         Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında hazırlanan proje kapsamında 9 ay önce yıkımı gerçekleştirilen ve yenisinin yapılması planlanan Ali Rıza Çevik Okulu’nun inşaatına bir türlü başlanılmaması velilerde endişeye neden oldu. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul altına otopark yapılmasının eğitim mevzuatına uygun olmadığı gerekçesiyle geçer not alamayan proje için gergin bekleyiş sürüyor. Proje için yapılan toplantılarda okulun yapımının başlanacağı açıklansa da henüz bir çivi bile çakılmış değil.

         BAHÇESİ OTOPARKA DÖNÜŞTÜ

         Başlangıçta heyecan uyandıran projede aradan geçen 9 aylık süre içerisinde bir ilerleme kaydedilememesi ve geçtiğimiz ay da okul bahçesinin otoparka çevrilmesi, sürecin daha da uzayacağı beklentisine neden oldu ve tepkileri artırdı. Eğitim alanında önemli başarılara imza atmış olan ve Manisa’nın en köklü okullarından biri olarak kabul edilen Ali Riza Çevik Ortaokulu için mahalle halkı ve okulun velileri, seslerinin yetkililer tarafından duyulmasını istiyor. Veliler, "Yapılamayacaksa okulumuz neden yıkıldı?" diye soruyor.