Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım alamadığını iddia eden kişi kendisini ateşe verdi.

Alınan bilgiye göre, Bugün sabah saatlerinde, Turgutlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğüne giden Mehmet G., yardım başvurusunda bulundu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan araştırmada, ihtiyaç sahibi olmadığı gerekçesiyle Mehmet G.,'ye olumsuz yanıt verildi.

Bunun üzerine Mehmet G., Kaymakamlık binası önünde üzerine benzin dökerek kendisini ateşe verdi.
Kaymakamlık personellerinin yangın tüpleriyle müdahale ettiği Mehmet G., sağlık ekipleri tarafından Turgutlu Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Turgutlu Kaymakamlığı yaşanan olay sonrasında yazılı bir açıklama yaparak, 

"Turgutlu ilçemizde bir vatandaşımız, 05 Nisan 2022 Salı günü saat 10:24 civarında, tüm ikna çabalarına rağmen kendine zarar verme girişiminde bulunmuştur.  

Turgutlu Kaymakamlığı personelinin müdahalesi ile yanmaktan kurtarılan vatandaşımızın hayati tehlikesi bulunmamakta olup, gerekli tüm müdahaleler Kaymakamlık personeli tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmiş ve gerekli tedavisine başlanmıştır. 

Yapılan incelemede, kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşımızın talebinin, şu anda cezaevinde bulunan engelli olan kızına engelli maaşı bağlanması olduğu; Turgutlu İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan incelemelere göre, vatandaşın, mülkiyeti kendine ait iki katlı evde yaşamakta olduğu, beraber yaşadığı oğlunun sigortalı bir çalışan olduğu, ayrıca kendine ait iş yeri bulunduğundan aylık gelirinin 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında belirtilen muhtaçlık sınırının üstünde olması sebebiyle Mütevelli Heyeti tarafından talebinin red edildiği anlaşılmıştır. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunar, konu ile ilgili gerekli soruşturma başlatıldığı hususu,
Kamuoyuna saygı ile duyurulur."